Top značky

INŠPIRÁCIE Výpredaj DARČEKOVÉ POUKAZY

Top značky

Nový SCOTT Genius

Celkom nový Genius je priekopníkom nastupujúcej generácie trailových bicyklov. Inteligentné tlmenie, praktické vlastnosti a vycibrený dizajn tvoria skvelý celok, či už zdolávate vysokohorské traily alebo slovenské singltreky.

Na tejto novinke vidíte všetko to, čo dnes špičkovú švajčiarsku značku šľachtí – spoluprácu s profi jazdcami, najmä Ninom Schurterom, vplyv technológií partnerskej značky Bold a celkovo úzkostlivý dôraz na technologický rozvoj. Nový Genius pokračuje v ceste, na ktorú si vydal už nový Spark.

Integrované tlmenie

Toto je určite najväčší prielom, ktorý nezostane vo svetovom cyklistickom priemysle bez odozvy. Aj nový Genius využíva patentovanú, integrovanú technológiu tlmenia, akú dostal nový Spark a akú poznáme pri sesterských mtb bicykloch Bold.

7 výhod:

  1. zlepšený výkon tlmenia
  2. rám stroja má nižšie ťažisko, čo umožňuje pri jazde lepšiu ovládateľnosť, väčšiu stabilitu a tým istejšiu jazdu
  3. skrátenie sedlovej trubky
  4. konštrukcia rámu v oblasti stredového zloženia je tuhšia, čo obmedzuje nežiaduci pohyb do strán
  5. tlmič je vďaka novému uloženiu chránený pred nečistotami a počasím
  6. bicykel skvele vyzerá
  7. k integrovanému tlmiču sa jazdec alebo mechanik dostane jednoduchým stlačením tlačidla

Integrované káble

Ďalšou novinkou je kompletná integrácia vedenia káblov. Už nikde vonku nenájdete ich spleť. Káble idú ihneď pod riadidlami do predstavca a potom hlavovej trubky. Mimochodom je tam o jeden kábel menej, pretože nový Genius už nepočíta s prešmykovačom.

Tlmenie odskoku

Nastavenie sagu - tlmenie odskoku - a kontrola zdvihu je na novom modeli Genius jednoduchšie ako predtým. Jazdec to má behom chvíľky hotové vďaka indikátoru na vonkajšej strane vahadla, kde je dobre viditeľná stupnica.

Genius 900 a ST

Nový Genius má dva rôzne formáty – Genius 900 a Genius Super Trail, čiže ST. Úplne nová platforma Genius 900 s hlavovým uhlom 65 stupňov zachováva tradíciu univerzálneho trailového bicykla, s ktorým je možné stále vyjsť kedykoľvek kamkoľvek.

Verzia ST je ale zameraná na agresívnejšiu jazdu z kopca. Nie je to inou dispozíciou rámu, ale viac položeným hlavovým uhlom a iným tlmičom. Zatiaľ čo Genius 900 je osadený tlmičom NUDE 5T, Genius ST uvádza novinku Float X NUDE značky FOX, ktorá umožňuje ešte agresívnejšiu jazdu. Je to expanzná nádržka, ktorá zlepšuje prácu tlmiča v dlhých, náročných zjazdoch.

Ovládanie tlmenia TwinLoc

Platforma Genius 900 má preverený systém tlmenia TwinLoc. Patentovaný systém tlmenia Scottu umožňuje jazdcovi ovládať výkon tlmenia bicykla (vpredu aj vzadu) a jeho geometriu zároveň. Ak máte TwinLoc, máte k dispozícii tri bicykle v jednom.

  1. v režime Descend pre zjazd sú obe komory tlmiča otvorené, čím vytvoria jednu veľkoobjemovú komoru. To umožňuje plný rozsah dostupného zdvihu zadného kolesa.
  2. režim Lockout je najtvrdší a je ideálny na hladké rovné cesty, prístupové cesty, prechody, alebo na začiatok trailu. Aj Lockout však vie zmierniť pôsobenie veľkého nárazu a zabráni poškodeniu vidlice a tlmiča.
  3.  v režime Traction Control je jedna komora uzavretá a objem vzduchu v tlmiči    menší. Zdvih je nižší a pružinová krivka progresívnejšia. Pri prechode z režimu Descent do režimu Traction Control zmení systém geometriu stoja. Bicykel je tak obratnejší, svižnejší a efektívnejší bez toho, aby pri tom bola negatívne ovplyvnená trakcia alebo citlivosť. Je to ideálny režim do plynulejšieho, menej technického terénu, príp. na technické stúpanie, kde trakcia a komfort musia byť čo najväčšie.

Tlmenie kompresie vo vidlici sa zvyšuje súčasne, aby bol bicykel dobre vyvážený. 

Nový Scott Genius tak ocenia skutoční fajnšmekri a dobyvatelia terénu, rovnako ako tí, ktorí v ťažšom teréne ešte len začínajú a chcú sa stále zdokonaľovať.

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.