Top značky

INŠPIRÁCIE Výpredaj DARČEKOVÉ POUKAZY

Top značky

Bežecké topánky Altra - stavte na výkon a prirodzený beh

V Endorphin Republic vám novo predstavujeme širokú ponuku značky ALTRA, ktorá vás dostane svojím prístupom k vývoju bežeckej obuvi. U Altry sa môžete spoľahnúť na maximálne prirodzený beh s ohľadom na anatómiu ľudského tela a predovšetkým chodidiel. Topánky na behanie ALTRA sú tak špecifické nielen tvarom, ale i tlmením. Poďme sa zoznámiť so značkou, ktorá ponúka dámske i pánske, cestné i trailové bežecké topánky, o ktorých budeme ešte veľa počuť.

PRÍBEH ZNAČKY ALTRA: OD MIKROVLNKY NA STUPNE VÍŤAZOV

História značky nie je príliš dlhá a možno práve preto si Altra do “života” neprináša žiadne obmedzenia v podobe zastaraných tradícií, ale s použitím najnovších technológií sa ženie hrdo vpred. Zakladateľmi firmy boli dvaja chlapci, Golden Harper a Brian Becksted. Bežci, ktorí sa v roku 1998 prvý krát stretli ešte na strednej škole. Láska k behu a pobytu v prírode v nich bola už vtedy a drží sa ich dodnes.

Od prvých vtipných pokusov na bežeckých topánkach v mikrovlnnej rúre, ktoré ale i napriek svojmu bláznovstvu oslavovali úspech, sa dostali až do roku 2011, kedy bola značka ALTRA oficiálne založená. Topánky sa kvôli svojej kvalite a spracovaniu čo skoro rozšírili medzi športovcov svetového formátu a tí si už bez nich preteky nevedia predstaviť. Hneď v roku 2011 uviedli zakladatelia firmy prevratné technológie, ktoré menia bežecký svet. Odmenou sú mnohé produktové ocenenia. A práve s týmito technológiami vás teraz chceme zoznámiť.

TRI PILIERE ZNAČKY ALTRA A ICH VÝNIMOČNOSŤ

1. KONŠTRUKCIA  FOOTSHAPETM TOE BOX 

Táto konštrukcia je vytvorená s maximálnym rešpektom k tvaru chodidla a predovšetkým prstov. Prsty na nohách môžu byť vďaka nej úplne uvoľnené a v prirodzenom postavení. Palec je v priamej polohe na maximálnu stabilitu a silu

 

Odraz je vďaka konštrukcii FootshapeTM maximálne účinný a dopad stabilný. Prsty majú priestor a je tak zaistené i všestranné pohodlie. Pre Altru je zásadné vyvíjať produkty zohľadňujúce prirodzenosť ľudského chodidla. Tvar kopyta FootshapeTM tak spĺňa všetky požiadavky na prirodzený beh a zdravé postavenie tela. 

Náš Tip: Pánske trailové bežecké topánky Altra Lone Peak 4.5 carbon sú ´kultovky´ z novej generácie obuvi do terénu. Razantná podošva so strategicky rozmiestnenou, rôzne tuhou zmesou garantuje perektú přilnavosť a spoľahlivý záber.

2. TECHNOLÓGIA FIT4HERTM

Všetky dámske bežecké topánky značky Altra sú vyvíjané podľa špecifického tvaru ženských chodidiel. Obecne majú ženy užšiu pätu, zúžený stred chodidla, vyšší priehlavok, dlhšiu oblasť klenby a iné postavenie priehlavkových kostí. Výsledkom sú tak dámske topánky na behanie, ktoré zohľadňujú túto charakteristiku a tým zvyšujú váš výkon.

 

Dámske modely Altra sa od pánskych líšia okrem farieb špecificky dámskou podošvou, medzipodošvou, pätou, tvarom priehlavku i tlmením

 Náš Tip: Dámske cestné bežecké topánky Altra Escalante 2 s platformou ZeroDropTM nezaprú svoj pretekársky charakter. Unikátna medzipodošva EGOTM zaistí výnimočně mäkký došľap a skvelú citlivosť. Doprajte si na asfalte rýchosť, výkon i pohodlie. 

3. PLATFORMA S VYVÁŽENÝM TLMENÍM BALANCED CUSHIONINGTM

 

Všetky bežecké topánky ALTRA sú postavené na platforme Balanced CushioningTM, za ktorou sa skrýva vyvážené tlmenie a odpruženie obuvi. Okrem toho to znamená, že päta i špička nohy je od zeme v rovnakej výške, čo odlišuje značku Altra od výrobcov, ktorí preferujú zvýšenú pätu. Vďaka tomu dochádza okrem vybalansovaného tlmenia a odpruženia k podpore vzpriameného držania tela, prirodzenému prepnutiu achilovky i lepšiemu rozloženiu hmotnosti bežca. 

 

 

Predstaviteľom vyváženého tlmenia je platforma ZeroDropTM z EVA peny a materiálu A-Bound, ktorú u modelov topánok Altra nájdete. S touto technológiou zlepšíte svoju bežeckú techniku. Šetrne a s prihliadnutím na fyziologickú prirodzenosť. 

Náš Tip: Pánske cestné topánky Altra Paradigm 4.5 nielen pre ultrabežcov, kterí chcú lámať rekordy, obsahujý medzipodošvu EGOTM, výstuhu GuideRail a precíznu stabilitu zaistí StabiliPods.

BEŽECKÉ TOPÁNKY NA VÁŠ VÄČŠÍ VÝKON

 

Obujte sa do behania tak ako mnohí maratónci alebo uznávaní triatlonisti, ktorí sa spoliehajú na značku Altra. Dokonalý komfort a kvalita vedia prinášať tie najlepšie výkonnostné výsledky. Vybavte sa pomyselným hashtagom, na ktorý si Altra potrpí, a dajte svojmu behu #zerolimits.

 

 S topánkami Altra to skrátka šliape ako po masle!

Náš Tip: Dámske trailové bežecké topánky Altra Lone Peak 4.5 vám skvelo usadia chodidlo, dodajú flexibilitu i komfort a nadto sú skvele priedušné. Perfektná prílľnavosť a spoľahlivý záber sú istota, kterú v teréne oceníte naplno. 

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.