3 tipy, ako po pauze rozhýbať deti

Konečne je tu. Čas, kedy sa všetci môžeme trochu slobodnejšie nadýchnuť. Vyžeňte deti z gauča a od mobilov a zabudnite na hodinky. Vytiahnite decká na bicykel alebo im rovno pripravte športové prázdniny.

Počasie láka k športu a výletom a deti už nemusia trčať doma. Poďte využiť situáciu a rozhýbať celú rodinu, vrátanie najmladších členov. Na to, že je pohyb supER, si spomenú raz dva.

1. Vyjdite si spolu na bicykli

Hocijaký výlet po pauze spraví radosť – keď ale auto vymeníte za bicykel, urobíte niečo pre fyzičku vašich detí a navyše si vyslúžite množstvo endorfínov.

Aj keby pod úvodným kopcom malý cyklista frflal, úsmev nastúpi hneď po prvej prestávke na zmrzlinu. A večer môžete spoločné zážitky prebrať. Ak chcete dieťa motivovať vopred, zapojte ho do plánovania výletu – môže napríklad pomôcť s vymýšľaním trasy.

2. Motivujte novou výbavou

Nová sezóna si žiada nový kúsok do šatníka. Či to bude cyklodres, tričko, kraťasy alebo prilba na bicykel, je na vás. Zaručiť ale môžeme, že z nečakaného darčeka bude mať potomok radosť a nebude môcť do výletu dospať.

Ďalšia výhoda kvalitného vybavenia je to, že deti budú na bicykli alebo pri inej aktivite v pohode. Nič ich nebude škrieť ani škrtiť, tlačiť ani ťahať. Funkčné oblečenie skrátka sadne ako uliate.

3. Nebuďte troškári. Pripravte akčnú dovolenku

Že jedna prešportovaná nedeľa nedoženie celý rok? Vyrazte rovno na aktívnu dovolenku. V pondelok sadnite na bicykel, v utorok zbehnite na kúpalisko, v stredu skočte zase do sedla, vo štvrtok pribaľte do batôžka občerstvenie a vyberte sa pešo na neďaleký hrad. Fantázia nepozná hranice a na každý deň určite vymyslíte aktivitu, pre ktorú sa nadchne celá rodina.

Patria k letu odreté kolená?

Najmä v lete sa nevyhnete drobným odreninám a škrabancom. No napriek tomu nezabúdajte deti chrániť. Nie vždy vedia domyslieť všetky svoje aktivity. Špičková helma na bicykel by preto mala byť úplná samozrejmosť! Chytrý rodič zakúpi aj rukavice, vďaka ktorým si jeho ratolesť v prípade pádu neoškrie dlane. Až je váš potomok skutočný „expert“, poobzerajte sa takisto po detských chráničoch na kolená a lakte.

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.