Ako na bezpečie detí na bicykli?

Čo všetko zaobstarať, aby si výlet na bicykli užili aj tí najmenší? Bez nehôd a s dobrou náladou? Poradíme s výberom helmy, chráničov i oblečenia.

Počasie sľubuje krásny víkend a vy už sa nemôžete dočkať, až sa vyberiete na bicykel s celou rodinou. Lenže váš potomok – namiesto toho, aby dával pozor na cestu – pozerá, kde čo letí a vy len tŕpnete od strachu a napomínate. Aby ste sa cítili pokojnejšie, zakúpte malému cyklistovi špičkovú helmu na bicykel, chrániče a oblečenie v žiarivých farbách.

Ako vybrať detskú helmu na bicykel

Siahnite po osvedčených značkách. Výhodou je, že na trhu sú už veľa rokov a za ten čas vychytali drobné nedostatky a priblížili sa k dokonalosti.

U detskej helmy je dôležité, aby perfektne sedela. Dotiahnite ju preto tak, aby sa na hlave ani nepohla a remienok pod bradou zapnite na dva prsty. Poteší vás, že moderné prilby sú ľahké a skvelo odvetrávajú, takže dieťa o nich nebude ani vedieť.

TIP: Ak hľadáte to najlepšie na trhu, zamilujete si helmu SCOTT Spunto Junior Plus. Využíva technológiu na ochranu mozgu MIPS®, ktorú nájdete v pretekárskych helmách pre dospelých. Bonusom je zadná blikačka, vďaka ktorej bude vašu ratolesť na ceste lepšie vidieť.

VYBERTE DETSKÚ PRILBU

Dávať deťom na bicykel chrániče alebo nie?

Helma je jasná. Každé dieťa do 18 rokov ju podľa zákona musí mať. U chráničov sa presúvame z kategórie povinné do odporúčané.

Kedy sa ich oplatí kúpiť?

  • Dodajú sebavedomie deťom, ktoré sa na bicykli ešte len učia. Chrániče na lakte a kolená zabránia nepríjemným odreninám.
  • Žije malý cyklista pre traily? Potom je chránič chrbtice samozrejmosťou.
  • Ak je vaše dieťa tak trochu kamikadze. V tom prípade odporúčame obaliť ho od hlavy po päty.

DETSKÉ CHRÁNIČE

Cyklo oblečenie je čerešničkou na torte

Vášeň pre cyklistiku zaručene prebudí žiarivý dres, v ktorom si bude malý cyklista pripadať, že zdolá každý vrchol sveta. Potom už len stačí doplniť príslušné kraťasy, rukavice a môžete vyraziť. Vyberte radšej veselé farby, nech vaše dieťa nikto neprehliadne.

TIP: Medzi špičku v ponuke patrí detský cyklistický dres SCOTT RC Team. Ako sa páči vám?

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.

Táto stránka používa súbory cookie na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte.