Ako na bezpečie detí na bicykli?

Čo všetko zaobstarať, aby si výlet na bicykli užili aj tí najmenší? Bez nehôd a s dobrou náladou? Poradíme s výberom helmy, chráničov i oblečenia.

Počasie sľubuje krásny víkend a vy už sa nemôžete dočkať, až sa vyberiete na bicykel s celou rodinou. Lenže váš potomok – namiesto toho, aby dával pozor na cestu – pozerá, kde čo letí a vy len tŕpnete od strachu a napomínate. Aby ste sa cítili pokojnejšie, zakúpte malému cyklistovi špičkovú helmu na bicykel, chrániče a oblečenie v žiarivých farbách.

Ako vybrať detskú helmu na bicykel

Siahnite po osvedčených značkách. Výhodou je, že na trhu sú už veľa rokov a za ten čas vychytali drobné nedostatky a priblížili sa k dokonalosti.

U detskej helmy je dôležité, aby perfektne sedela. Dotiahnite ju preto tak, aby sa na hlave ani nepohla a remienok pod bradou zapnite na dva prsty. Poteší vás, že moderné prilby sú ľahké a skvelo odvetrávajú, takže dieťa o nich nebude ani vedieť.

TIP: Ak hľadáte to najlepšie na trhu, zamilujete si helmu SCOTT Spunto Junior Plus. Využíva technológiu na ochranu mozgu MIPS®, ktorú nájdete v pretekárskych helmách pre dospelých. Bonusom je zadná blikačka, vďaka ktorej bude vašu ratolesť na ceste lepšie vidieť.

SCOTT Spunto Junior Plus
Prihlásení užívatelia môžu pridávať produkty do obľúbených
-20%
SCOTT Spunto Junior Plus
Detská cyklistická prilba
47,92 € 59,90 €
Veľkosti
Dostupné varianty

VYBERTE DETSKÚ PRILBU

Dávať deťom na bicykel chrániče alebo nie?

Helma je jasná. Každé dieťa do 18 rokov ju podľa zákona musí mať. U chráničov sa presúvame z kategórie povinné do odporúčané.

Kedy sa ich oplatí kúpiť?

  • Dodajú sebavedomie deťom, ktoré sa na bicykli ešte len učia. Chrániče na lakte a kolená zabránia nepríjemným odreninám.
  • Žije malý cyklista pre traily? Potom je chránič chrbtice samozrejmosťou.
  • Ak je vaše dieťa tak trochu kamikadze. V tom prípade odporúčame obaliť ho od hlavy po päty.

DETSKÉ CHRÁNIČE

Cyklo oblečenie je čerešničkou na torte

Vášeň pre cyklistiku zaručene prebudí žiarivý dres, v ktorom si bude malý cyklista pripadať, že zdolá každý vrchol sveta. Potom už len stačí doplniť príslušné kraťasy, rukavice a môžete vyraziť. Vyberte radšej veselé farby, nech vaše dieťa nikto neprehliadne.

TIP: Medzi špičku v ponuke patrí detský cyklistický dres SCOTT RC Team. Ako sa páči vám?

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.