AKO VYBRAŤ LYŽIARSKE OKULIARE

Milujete lyžovanie tak veľmi, že si ho nechcete nechať ujsť za žiadneho počasia? Výber lyží a bezpečnostných prvkov už máte za sebou, oblečenie už ste vyladili do poslednej vrstvy, ale jedna vec ešte stále môže pôžitok z lyžovania pokaziť. Špatná viditeľnosť. A vôbec to nemusí byť len v hmle a padajúcom snehu, ale i v príliš ostrom slnku.

SCOTT A OAKLEY: S TÝM NAJLEPŠÍM NA TRHU VÁS POČASIE NEOBMEDZÍ

Práve preto vám predstavujeme dve legendárne značky lyžiarskych okuliarov, ktoré zlepšia vaše videnie za každého počasia a v rôznych svetelných podmienkach. Spoliehame len na to najlepšie, z toho dôvodu sa zameriame na nami ponúkané značky SCOTT OAKLEY - zmenia váš pohľad na počasie.

LYŽIARSKE OKULIARE SCOTT A ICH TECHNOLÓGIE

Výrobca SCOTT sa už viac ako 20 rokov zabýva vedeckým výskumom, ktorý má za ciel vylepšovať technológie skiel lyžiarskych okuliarov tak, aby zlepšovali kontrast a detaily pozorovaných objektov. Pri výskumoch sa mimo iného zistilo, že ľudské oko je vybavené receptormi, ktoré sú zodpovedné za kontrast a vnímanie detailov, a že reaguje na veľmi špecifické farby viditeľného svetelného spektra a citlivo ich rozlišuje. Značka SCOTT si nechala v roku 2000 patentovať technológiu AMPLIFIER, ktorá plne zohľadňuje tieto poznatky vo všetkých variantoch skiel lyžiarskych i slnečných okuliarov.

Pre shlédnutí videa je nutné súhlasiť s marketingovými cookies

4 TYPY SKIEL LYŽIARSKYCH OKULIAROV SCOTT

Všetky sklá lyžiarskych okuliarov SCOTT unikátnu technológiu AMPLIFIER obsahujú. Zostruje obraz a zvýrazňuje kontrast, videnie pri rôznej intenzite svetla je tak o veľa lepšie. Revolučná technológia vie rozlíšiť a potom zosilniť „dobré” modré a oranžové svetlo, ktoré je potrebné na kontrast, a zároveň dokáže odfiltrovať „zlé“ svetlo, ktoré predstavujú zelené a červené odtiene farieb.

Sklá SCOTT sa potom delia podľa svojho určenia na 4 základné typy:

ILLUMINATOR do extra zlej viditeľnosti

 • rozjasní obraz pri zlej viditeľnosti, „posvieti“ na svah
 • do hustého sneženia a hmly
 • zachováva dobrú úroveň kontrastu a hĺbky vnímania, zvyšuje vnímanie jasu

ENHANCER do premenlivých podmienok

 • rozjasní obraz pri oblačnosti
 • vhodné do zamračeného počasia i zmiešaných podmienok
 • maximalizuje kontrasty, vyzdvihuje detaily, chráni pred slnkom

LIGHT SENSITIVE do každého počasia

 • univerzálne sklo v samozafarbovacom fotochromatickom prevedení na ešte lepšie videnie
 • vhodné do každého počasia
 • prispôsobí sa premenlivým svetelným podmienkam, zafarbuje sa podľa intenzity svetla
 • zachováva skvelý kontrast i pri nízkej intenzite svetla

SOLAR BLOCKER na slnečné dni

 • sklo, ktoré si poradí s ostrým slnkom i vo vysokých horách
 • vhodné do slnečného počasia
 • účinne zoslabuje oslňujúce efekty, filtruje škodlivé modré svetlo a pri tom zachováva prirodzené farby
 • znižuje únavu očí spôsobenú vysokou intenzitou okolitého svetla

Jednotlivé zafarbenie skiel okuliarov SCOTT umožňuje skvelú kvalitu videnia, dokáže zaistiť maximálne vnímanie kontrastu i detailov, a tak výrazne šetrí oči. Okrem 100% ochrany pred ultrafialovým a infračerveným slnečným žiarením sú farebné pigmenty na každom skle kombinované tak, aby boli odfiltrované nežiaduce farby z okolia, a naopak zvýraznené tie dôležité.

SCOTT LCG - unikátny systém výmeny skiel

Žiadne počasie Vás nezaskočí.

Pre shlédnutí videa je nutné súhlasiť s marketingovými cookies

ČO PONÚKAJÚ LYŽIARSKE OKULIARE OAKLEY

Aj “óčka” majú svoju vyladenú technológiu, na ktorú nedajú dopustiť. Oakley patrí rovnako ako SCOTT ku špičke medzi výrobcami lyžiarskych okuliarov a právom sa radí medzi priekopníkov nových technologií. Medzi absolútne najprielomovejšie patrí v súčasnosti patentovaná technológia skiel PRIZM, navrhnutá tak, aby pomáhala lepšie zaznamenať kontrast v rôznych svetelných a snehových podmienkach. Táto technológia kladie dôraz na tri základné piliere, vďaka ktorým je funkčnosť okuliarov dokonalá. Farba, kontrast, detaily.

Novátori spoločnosti Oakley dokázali pomocou zložitého 15ročného výskumu identifikovať farby, s ktorými sa stretávate pri športe, čiže i pri lyžovaní na svahu alebo vo voľnom teréne. Vďaka týmto poznatkom vznikli lyžiarske okuliare, ktoré umožňujú vidieť každý detail zjazdovky, povrchov a prekážok. Výsledkom je:

 • lepší prehľad o povrchu terénu, nech už je to ľadový svah alebo prašan
 • lepší kontrast snehových prekážok a ich štruktúra
 • lepšie videnie v akýchkoľvek podmienkach

Nečudo, že také okuliare oslnili i hviezdy zimných športov, medzi ktoré sa radí i olympijský medailista v slopestyle Mark McMorris, zjazdárske legendy ako Lindsey Vonnová alebo Aksel Lund Svindal a veľa ďalších. A práve túto technológiu chceme dopriať i vám, našim hviezdam! Preto sme si pre vás pripravili pár tipov na lyžiarske okuliare, ktoré vám otvoria úplne nové obzory.

TIPY PRE TÝCH, KTO NOSÍ DIOPTRICKÉ OKULIARE

TIP NA ZÁVER: LYŽIARSKE OKULIARE VYBERAJTE SPOLU S HELMOU

Na maximálne pohodlie a zároveň maximálnu účinnosť lyžiarskych okuliarov je dôležitá i kompatibilita s lyžiarskou helmou. Za ideálnych podmienok by okuliare mali spolu s helmou sedieť tak, aby medzi nimi a šiltom prilby nevznikol priestor. Je preto logické, že napríklad okuliare značky SCOTT perfektne sedia spolu s helmami rovnakej značky. SCOTT okrem toho umiestnil v prednej časti heliem ventilačné otvory, vďaka ktorým lyžiarske okuliare výborne odvetrávajú a nezahmlievajú sa.

DETSKÝ SET PRILBA SCOTT KEEPER + OKULIARE Witt JR - SKVELE PASUJU

PRÍĎTE SI PRE RADU ALEBO NAKUPUJTE ON-LINE

Veríme, že sme vás týmto článkom presvedčili, že výber lyžiarskych okuliarov je pre vaše lyžiarske zážitky dôležitý. Takisto veríme, že sme vám dali dostatok informácií, aby ste si sami vybrali okuliare s tým správnym sklom z pohodlia domova, on-line v našom e-shope. Ak si radi vybavenie najprv skúsite alebo si v niečom nie ste istí, dorazte do našich kamenných predajní, kde vám profesionálne preškolení predajcovia poradia, aké okuliare a sklo sú vhodné presne pre vás. (Nezabudnite so sebou vziať vašu lyžiarsku helmu!)

Tešíme sa na vás!

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.