Bicyklujte sa aj na jeseň

Na jeseň sa na bicykli jazdí azda ešte lepšie ako v lete. Zbytočne sa nepotíte a od rozmarov počasia vás ochráni funkčné oblečenie. Takže čo na seba? Inšpirujte sa.

Ráno svieti, cez obed popŕcha a na večer fúka. No a čo. Vás len tak niečo nezastaví. Že neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie, je síce klišé, ale je v ňom hlboká cyklistická pravda. Tak oblečte zateplený dres a cyklonohavice, pribaľte pláštenku či vetrovku a hurá do sedla. Sezóna nekončí, užite si jeseň naplno – či už holdujete terénu alebo asfaltu.

Čo si obliecť na hornú polovicu tela

Mrknite do ponuky cyklodresov s dlhým rukávom – potešia rôznou úrovňou zateplenia. Zoženiete priliehavé dresy na rýchlu jazdu na asfalte i voľnejšie MTB triká. Ak vychádzate ráno a je ešte chladno, oblečte si pod dres termobielizeň, ktorá zahreje a odvedie pot od pokožky. Kúzlo vrstvenia skrátka funguje i pre cyklistov.

Na jeseň sa nezaobídete ani bez vetrovky alebo nepremokavej bundy. Nielen že krásne vyzerajú, ale potešia funkčnosťou a strihom – vďaka predlženému zadnému dielu vám totiž nebude ťahať na chrbát. A okrem toho sú vybavené bezpečnostnými reflexnými prvkami.

Aké nohavice zvoliť

Ak sa chystáte na krátky tréning v tempe, choďte pokojne v bežných cyklokraťasoch, len ich môžete doplniť funkčnou bielizňou alebo návlekmi na kolená. Keď plánujete byť na bicykli celý deň a predpoveď je neistá, siahnite po dlhých cyklonohaviciach. Vyberať môžete z niekoľkých úrovní zateplenia, niektoré cyklonohavice dokonca obstoja aj v mrazivých teplotách.

Skvelé sú takisto cyklonohavice s trakmi – ochránia i chrbát a tepelný komfort tak bude ešte vyšší.

Že vás na upnuté nohavice neužije? Vyberte si z ponuky štýlových trailových nohavíc a vyrazte sa pobaviť do terénu.

Bez ktorých doplnkov sa na jeseň nezaobídete

Najprv vám bude pravdepodobne zima na ruky. Zachránia vás rukavice s dlhými prstami, vďaka ktorým môžete na bicykel celoročne.

Ako sme už uviedli, skvelým pomocníkom sú návleky na kolená. Ráno ich natiahnete a len čo sa oteplí, môžete ich opäť stiahnuť dolu. Podobne fungujú cyklonávleky na ruky a samozrejme návleky na tretry.

Oceníte čelenku, ktorú bez problému môžete nosiť pod helmu. Nebude vám zima na uši, a čelenka okrem toho vsiakne pot, ktorý by inak stekal do očí.

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.