Re-source: Spoločensky zodpovedné produkty z dielne SCOTT

SCOTT je značka, ktorá mení šport na absolútne nadšenie. Dôležitý je ale takisto udržateľný prístup k planéte a etické zaobchádzanie s ľuďmi aj zvieratami.

„Po nás potopa“ pre značku SCOTT rozhodne neplatí. Snaží sa pristupovať férovo k ľudom a planéte, s cieľom poskytovať udržateľné, funkčné a inovatívne produkty. Novo dokonca na vybraných výrobkoch nájdete označenie Re-source.

„Zaväzujeme sa zlepšovať dopady našich produktov a obchodných praktík, chrániť prostredie pre budúce generácie a podnecovať pozitívne zmeny v našich komunitách.“

[vyhlásenie značky SCOTT]

Čo znamená logo RE-SOURCE BY SCOTT

SCOTT sám sebe nastavuje prísne kritériá. Ako Re-source by SCOTT môžu byť označené výrobky, ktoré:

  • obsahujú minimálne 50 % recyklovateľného materiálu,
  • alebo sú vyrobené zo 100 % z certifikovaných obnoviteľných materiálov,
  • nad to neobsahujú zlúčeniny PFC, ktoré síce odpudzujú vodu, no zle sa rozkladajú.

Materiály:

Recyklovaný polyester

Čo spraviť so záplavou PET fliaš? Namiesto toho, aby fľaše končili na skládkach, SCOTT z nich vyrába polyester. Kvalita recyklovaného polyestru je prvotriedna, záťaž pre planétu nezrovnateľne nižšia. Jedná sa o jednu z najúčinnejších metód, ako znížiť potrebu novo vyrábaných materiálov.

Organická bavlna

Ako by sa vám páčilo nosiť tričko z bavlny, ktorá nepoznala pesticídy, herbicídy a spotreba vody na jej závlahu bola nižšia? Ak veľmi, potom siahnite po oblečení Re-source.

Merino vlna a páperie

Férový prístup si zaslúžia aj zvieratá. Merino vlna preto pochádza z humánneho chovu, pri ktorom ovce nepodstupujú drastickú metódu tzv. mulesing.

Prachové perie pochádza od ALLIED DOWN – spoločnosti známej vysokým štandardom kvality a etickým prístupom k vtákom.

Rilsan

Najnáročnejšie výzvy, na ktoré narazíte pri športe i v prírode, hravo zvládnete i vďaka materiálu Rilsan. Materiál pochádza z ricínových bôbov a vyniká mimoriadnou pružnosťou, trvanlivosťou, odolnosťou i nízkou hmotnosťou.

SCOTT podpisuje Chartu udržateľnosti pod hlavičkou EOG

Iniciatíva SCOTTu nekončí u udržateľných materiálov. Cieľom Charty udržateľnosti Európskej outdoorovej spoločnosti (EOG) je, aby sa toto odvetvie stalo lídrom v oblasti spoločenskej a environmentálnej zodpovednosti. SCOTT sa pod tento zámer hrdo podpisuje. Výsledkom snahy sú udržateľné a etické výrobky s logom RE-SOURCE BY SCOTT.

I centrála SCOTT čerpá veľkú časť energie zo zelených zdrojov.

Značka je len tak dobrá, ako dobrý prístup má k ľuďom

SCOTT je komunita, ktorá žije a dýcha pre šport. Zamestnanci môžu využívať športové benefity či dlhé pauzy na obed v modernej jedálni. Kódex správania zahŕňa sociálne a environmentálne témy.

Možnosť športovať dopriava SCOTT i ďalším – viac ako 10 rokov spolupracuje so švajčiarskym tréningovým centrom CMS, prostredníctvom ktorého daruje bicykle a vybavenie športovcom po celom svete.

Ďalšou nadáciou, v ktorej sa značka angažuje, je kolumbijská FUN Estebana Chavesa. Aktívne podporuje miestnu mládež s ortopedickými problémami a pomáha jej zapojiť sa do bežnej každodennej rutiny i cyklistického športu. Nadácia zmenila život už stovkám detí.

Nejde len o produkty, ale takisto o spôsob balenia

Základnými piliermi programu Re-source sú udržateľné výrobky, šetrný prístup k planéte a etické správanie k ľuďom. To sa prejavuje nielen na produktoch, ale aj na ich balení. Cieľom je minimalizovať spotrebu jednorazových plastov a množstvo odpadu celkovo. Napríklad z obalu na prepravu bicykla sa podarilo odstrániť viac ako 0,5 kg nadbytočného materiálu.

Pozrite si produkty s logom RE-SOURCE BY SCOTT.

RE-SOURCE BY SCOTT

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.