Recenzia cyklistického setu UYN Biking: zážitok Martina Koukala

V zime behá na lyžiach, v lete svoj tréning obohacuje o ďalšie športy. Okrem behu je Martinova veľká láska aj bicykel. Ako veľký fanúšik nadchádzajúcej Tour de France sám často vyráža do Álp zdolávať kľukaté serpentíny. Ani v Čechách mu podobné príležitosti nechýbajú. So svojou rodinou býva v Liberci, kde stačí vyjsť pred dom a vybehnúť do lesa, k priehrade alebo si dopriať poriadny záprah v prudkých kopcoch.

Práve tam Martin testoval cyklistický dres UYN Coolbostšortky UYN Biking Ridemiles. Celý set má náročné technologické riešenie, je ušitý z niekoľkých vrstiev funkčných materiálov a Martinovou úlohou bolo tieto jedinečné schopnosti riadne preveriť v praxi.

PREZRITE TU

Komfort v diskomforte

Ako ti cyklistický komplet sedí? Cítiš sa v ňom dobre i pri výkone?

„Neviem, ako to výrobca urobil, ale dres i nohavice veľmi dobre pracujú s termoreguláciou,“ chváli funkčné prevedenie celého outfitu Martin. „Nemám rád, keď sa spotené oblečenie lepí na telo, to je naozaj nepríjemné. V tomto sete sa mi to však nestalo ani raz. Naopak. Materiál je skutočne priedušný, dobre odvádza vlhkosť a pritom vám v ňom nie je zima, ani keď zafúka,“ dopĺňa olympijský medailista. „Dôležité je, aby vám oblečenie nebolo voľné ani príliš tesné, len tak to bude fungovať. Ja štandardne nosím veľkosti S alebo M. Dres i šortky som testoval vo veľkosti M a boli mi úplne presne,“ upozorňuje Martin a dodáva, že oblečenie sa skrátka musí dobre vyskúšať.

Dobrodružstvo

Do akých podmienok sa oblečenie najviac hodí? Akú má odolnosť voči vonkajším podmienkam?

„Prvýkrát som v cyklistickom sete vybehol ešte na jar, kedy teploty neboli vôbec vysoké. Najmä tu u nás v okolí Liberca. Dres má krátke rukávy a nohavice sú vlastne kraťasy, takže na ruky i nohy mi bola zima. Ale telo bolo v pohode! O to viac ma prekvapilo, že keď som oblečenie testoval v letných horúčavách, bolo mi v ňom stále dobre,“ naráža Martin znovu na termoregulačné vlastnosti použitého materiálu.

Dizajn

Ako sa ti páči strih kompletu a jeho materiál?

„Čo sa týka štýlu, dres i  nohavice sú pre mňa dosť nezvyčajné, podobný strih som na sebe ešte nemal. Výstrih dresu je tvarovaný do „V“ a to isté platí i o jeho dolnom leme. To je ale napodiv veľká výhoda, pretože ma vďaka tomu netlačí koniec zipsu do brucha,“ komentuje premyslený strih dresu Martin. „Na nohavice som si musel zvykať, pretože majú kratší chrbát. Traky sú totiž vedené spoločne v jednom úzkom páse po chrbtici a rozdvojujú sa až medzi lopatkami. Myslím, že to tak ale lepšie rešpektuje anatómiu chrbta. V oblasti zadku sú šortky úplne bez švov, vložka mi sedí akurát, takže celkovo sa v nich cítim pohodlne,“ pridáva ďalšie detaily Martin.

Celkový zážitok

Ako si si to v oblečení užil? Na stupnici od 0 do 1000, koľko by si dal tomuto outfitu bodov – v našom prípade endorfínov? 1000 endorfínov znamená dokonalý zážitok, na ktorý len tak nezabudneš.

„Dávam 900 endorfínov! Baví ma, ako dres i šortky odolávajú vonkajším vplyvom a majú dobrú aerodynamiku, takže v nich zažijete skutočnú rýchlosť. Väčšina mojich výjazdov už však nie je o pretekaniu, osobne by som preto volil voľnejšie oblečenie ako na MTB,“ smeje sa Martin a cyklistický set odporúča kúpiť všetkým jazdcom, ktorí si chcú zlepšiť výkon.

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.