Test lyží BOMBER Pro Carve Brushed

BOMBER Pro Carve Brushed v snehovo bielej farbe je ďalší úspešný model lyží od amerického olympijského šampióna Bodeho Millera. Lyže s charakteristickým terčom na špičke sa vyrábajú v malej talianskej továrni v meste Cossat v severnom Taliansku, pričom každý pár sa vyrába ručne z tých najlepších materiálov. Endorphin Republic ich má tiež v ponuke a my sme ich pre vás otestovali.

Už keď ich nesiete a postavíte na sneh, okamžite pocítite, že to nie sú obyčajné lyže. Niečo vážia, pretože poctivé celodrevené jadro nemôžete nahradiť titánovou sendvičovou konštrukciou.

Pri vývoji týchto všestranných lyží Bode Miller požadoval predovšetkým obratnosť, rýchlosť a výbušnosť. Podarilo sa to?

Podľa nášho názoru určite áno. Sú rýchle, rýchlo sa prehadzujú z okraja na okraj. Zároveň vás prekvapia ľahkosťou, s akou začínajú zákrutu a potom prechádzajú zo zákruty do zákruty. Dodávajú sa v dĺžkach 156, 166, 176 a 186 cm s polomermi 14, 16, 18 a 20 m a rozmermi 118/70/101. Z toho je vidieť, že milujú najmä dlhší a stredný oblúk.

Sú rýchle, hravé, zároveň idú ako po koľajniciach a veľmi dobre držia na ľade. Nie sú to "píly", ktoré vám odtrhnú koleno. Carve je perfektne vyladený "obor" pre dobrého celodenného lyžiara. A dovolíme si tvrdiť, že si ju môže vyskúšať aj poriadne pokročilý lyžiar. Je to jedna z tých lyží, ktoré ťahajú svojho jazdca k lepším výkonom bez toho, aby ho pri tom zničili.

BOMBER Pro Carve je jednoducho krásna, kvalitná a zábavná lyža, ktorá lyžiara odlíši od ostatných. Skúsení predajcovia spoločnosti Endorphin Republic vám radi poradia s výberom.

Bomber Pro carve brushed
Prihlásení užívatelia môžu pridávať produkty do obľúbených
exkluzívne v ER
Bomber Pro carve brushed
Zjazdové lyže
1 680 €
Veľkosti

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.