LYŽE BOMBER - EXKLUZÍVNE PRE ENDORPHIN REPUBLIC

Lyžiar Bode Miller sa aktívne podieľa na vývoji týchto jedinečných lyží, čo zaručuje skvelú kvalitu a perfektnú jazdu!

Z lesov a prístreškov bez elektriny do boxov víťazov

Ak lyžujete, poznáte ho. V skutočnosti ho možno poznáte, aj keď nie ste fanúšikom lyžovania. Veď tento fenomenálny zjazdár sa počas svojej 20-ročnej lyžiarskej kariéry nenechal prehliadnuť. Bode Miller je teraz pojem, legenda medzi lyžiarmi. Stal sa najúspešnejším americkým zjazdovým lyžiarom a patrí medzi hŕstku najlepších lyžiarov na svete.

Pri pohľade na jeho hviezdnu kariéru, ktorú len nedávno ukončil, je ťažké si predstaviť, že tento chlapík, okolo ktorého sa všetko leskne, vyrastal s rodičmi v lese, v dome bez elektriny. K šťastiu mu stačila rodina, príroda a šport. Možno práve tieto podmienky, ktoré sa mu zdali také bežné, boli základom jeho odolnosti. Už ako dieťa lyžoval počas sezóny každý deň a dal do toho všetko, ako je jeho dobrým zvykom.

Bol mimoriadne športovo nadaný. Okrem lyžovania sa venoval aj tenisu a snowboardingu. V jedenástich rokoch však začal závodne lyžovať a to mu dalo smer na mnoho ďalších rokov. Aktívnym pretekárom bol takmer dve desaťročia, od roku 1998 do roku 2015. Hneď na svojich druhých zimných olympijských hrách v Salt Lake City v USA získal svoju prvú medailu a stal sa tak jedným z najúspešnejších amerických zjazdárov.

Počas svojej kariéry sa Bode Miller stal šesťnásobným olympijským medailistom, päťnásobným majstrom sveta a dvojnásobným celkovým víťazom Svetového pohára. Počas svojej kariéry bol výnimočným jazdcom a vynikal svojou všestrannosťou. Získal tituly majstra sveta vo všetkých disciplínach okrem slalomu.

Bode Miller na vrchole a na spodku

V roku 2015 mu hviezdy nepriali. Na domácich majstrovstvách sveta v americkom Beaver Creeku sa zranil a musel predčasne ukončiť sezónu. Kvôli zraneniu a rekonvalescencii sa nakoniec v nasledujúcej sezóne nezúčastnil. A hoci pôvodne tvrdil, že sa plánuje vrátiť k pretekaniu, nakoniec v roku 2017 oznámil ukončenie svojej pretekárskej kariéry. V roku 2018 sa zúčastnil olympijských hier v Pjongčangu len ako lyžiarsky expert, komentátor a fanúšik.

 Ako lyžiarska superhviezda stál na vrchole lyžiarskeho sveta, ale ako človek z mäsa a kostí si v osobnom živote siahol na dno. Pri obrovskej nehode prišiel o milovanú dcéru. Ako to už v takýchto situáciách býva, Bode Miller s najväčšou bolesťou v srdci vedel, že jeho jediným zmyslom života je jeho veľká rodina. Považuje to za svoju najväčšiu devízu. A preto sa po rokoch pretekania rozhodol venovať mu s rovnakou vášňou ako lyžovaniu.  

Bode Miller vývojár lyží Bomber

Ako nedávno uviedol, pretekárske lyžovanie mu nechýba. Ale stále miluje lyžovanie ako také. Preto sa vydáva na ďalšiu cestu do sveta lyžovania. Tentoraz sa venuje výrobe lyží.

 Tak ako sa Bode Miller nikdy neuspokojil s priemerným výkonom, neuspokojí sa ani s priemerným lyžiarskym vybavením.

 Odmieta akceptovať, že verejnosti ponúka lyže inej kvality ako najlepší pretekári na svete.

Preto sa rozhodol zapojiť do výroby v butikovej továrni Bomber, kde videl, že môže vytvoriť lyže presne podľa svojich predstáv a poskytnúť ich ďalším, rekreačným lyžiarom

Ako sám hovorí, má rád lacné veci, pokiaľ sú dobré. Ale on hovorí, že zvyčajne nie sú. Ako pretekár mal možnosť jazdiť na najlepších lyžiach na svete, takže vie, ako by tieto lyže mali vyzerať a čo by mali robiť. Preto Bode Miller okrem propagácie lyží Bomber intenzívne pracuje na vývoji jedinečných lyžíprilieb, sám ich testuje a je verným používateľom.

Pre shlédnutí videa je nutné súhlasiť s marketingovými cookies

Bomber je luxusná značka a remeselná butiková továreň vyrábajúca exkluzívne zjazdové lyže a doplnky. Lyže sú ručne vyrábané z najkvalitnejších materiálov na svete a využívajú najmodernejšie moderné technológie. V ponuke nájdete všestranné zjazdové lyže All Mountain, freeridové lyže a pretekárske špeciály, slalomy a obry. Každý pár vychádza z talianskej továrne pod Alpami a predajná kancelária spoločnosti sa nachádza na Manhattane v New Yorku. Tvárou a inovátorom značky je lyžiarska ikona Bode Miller, ktorý chce aj rekreačným lyžiarom poskytnúť najkvalitnejšie lyže na trhu. 

Vývojári lyží Bomber na čele s Bode Millerom dbajú na to, aby sa každej lyži venovala rovnaká pozornosť ako najlepším modelom pre pretekárov. V popredí sú kvalita, najlepšie materiály, technológie a špičkové vlastnosti výrobkov. Každá lyža Bomber je individuálne ručne vyrobená najlepšími alpskými remeselníkmi. A každý pár lyží je zároveň umeleckým dielom, ktoré na vás na snehu urobí najväčší dojem. 

Lyže a prilby Bomber sú k dispozícii v Endorphin Republic

Teraz si aj vy môžete zaobstarať lyže, ktoré vám poskytnú jedinečný zážitok z lyžovania. Pri kúpe produktov značky Bomber nezískavate len exkluzívne lyže, ale aj technicky dokonalé zjazdové lyže do všetkých podmienok. Lyžiarsky zážitok na vás nebude čakať. A o tom to celé je.

Zlepšite svoje lyžiarske zručnosti s lyžami, ktoré umožnia lyžiarom všetkých schopností vychutnať si každý oblúk a zjazd v prašane.

Lyže BOMBER Pro Carve Brushed v recenzii Petra Pravdy.

Navštívte predajňu Endorphin Republic alebo si prezrite lyže Bomber v našom e-shope.  

Nech každý oblúk stojí za to!

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.