OUTDOOROVÁ ZNAČKA FJÄLLRÄVEN: ŠKANDINÁVSKA LEGENDA

Batoh značky FJÄLLRÄVEN poznajú úplne všetci. I tí, ktorí o značke “fjal raven” ešte nikdy nepočuli. Je to skrátka legenda s nezameniteľným dizajnom, bez ohľadu na značku.

Aby ste sa zoznámili i s oblečením a ďalšími doplnkami tejto outdoorovej značky inšpirovanej severskou prírodou, rozhodli sme sa vám značku FJÄLLRÄVEN dopodrobna predstaviť. Ak vaše srdce bije pre nekonečné dobrodružstvá a aktivity v prírode, rozhodne vás toto prepracované outdoorové vybavenie zo Škandinávie nenechá chladných. Oceníte ho nielen v prírode, ale i v meste, v práci alebo všade tam, kde chcete ukázať svoju outdoorovú dušu.

V ponuke FJÄLLRÄVEN nájdete maximálne funkčné, odolné a hlavne nadčasové outdoorové oblečenie. Nechýbajú outdoor bundy, trekové nohavice, kraťasytričká, šiltovky a predovšetkým originálne mestské i turistické batohy, tašky, taštičkyobaly na notebooky, peňaženky a ďalšie. Dôraz je kladený na jednoduchosť a praktickosť.

ZRODENÁ TAM, KDE SA HORY A LESY STRETÁVAJÚ S MOROM

História tejto značky siaha prekvapivo už do roku 1960, keď sa Åke Nordin, milovník prírody, na svojich cestách za dobrodružstvom rozhodol oficiálne vyrábať to, čo dovtedy vyrábal sám pre seba. Batohy, ktoré vydržia všetko. FJÄLLRÄVEN teda nie je vo svete outdooru žiadny nováčik, ako by sa vďaka súčasnej popularite jeho produktov mohlo zdať. Miestom vzniku tejto značky bolo malé mestečko na severe Švédska, kde sa z túžby po uľahčení pobytu v prírode zrodil výrobca pre všetkých fanúšikov outdooru. Značka FJÄLLRÄVEN sa rýchlo stala jedným z najznámejších výrobcov outdoorového oblečenia a doplnkov vo Švédsku a predným dodávateľom do celej Škandinávie. Vznikla tam, kde polárne líšky dávajú dobrú noc, a preto je práve polárna líška logom tejto značky.

FJÄLLRÄVEN sa stal vo svete outdooru naozajstnou ikonou. Outdoorové vybavenie bolo vždy vyrábané s cieľom, aby ľuďom vonku pri aktívnom trávení voľného času nič nechýbalo. Dnes stále najpredávanejší batoh Kånken bol prvýkrát vyrobený už v roku 1978 a od tej doby si drží svoju neochvejnú pozíciu medzi batohmi. Rovnako tak by sme mohli menovať napríklad outdoorové bundy Greenland alebo Expedition Down Jacket.

KVALITA ZO ŠKANDINÁVIE

Zárukou kvality, funkčnosti a odolnosti výrobkov značky FJÄLLRÄVEN je spolupráca so švédskymi turistickými a outdoorovými asociáciami, vďaka ktorej sa na svetlo sveta dostávajú tie najpremyslenejšie inovácie. I zásluhou tohto spojenia si v 60. a 70. rokoch Švédi skutočne obľúbili tráviť čas v prírode, kde sa potrebovali spoľahnúť na kvalitné vybavenie a oblečenie. Značka FJÄLLRÄVEN tvarovala hodnoty ľudí milujúcich prírodu. A keď už si zákazníci vybrali to najlepšie na začiatku, je jasné, že výrobca už nemohol z kvality svojich výrobkov zľaviť.

Medzi kľúčovými materiálmi, ktoré značka FJÄLLRÄVEN používa, by sme našli vodeodolný a pritom priedušný ECO-SHELL, vyrábaný 100% udržateľne. Zaujímavosťou je unikátna a priamo značkou FJÄLLRÄVEN vyprodukovaná tkanina G-1000 s grónskym voskom, ktorá vyniká maximálnou životnosťou a napomáha s odolnosťou voči vode a vetru. Tretím pilierom výroby je certifikovaná ovčia vlna, ktorá pochádza len z overených fariem, kde nepoužívajú brutálne odstraňovanie kože oviec, tzv. mulesing. Medzi ďalší základný materiál patrí perie tej najvyššej kvality, ktorého spracovanie sa opäť opiera o maximálne ohľaduplné zachádzanie so zvieratami. Nechýbajú ale ani iné najmodernejšie materiály a technológie, na ktoré FJÄLLRÄVEN kladie náležité nároky.

V SÚLADE S ĽUĎMI, ZVIERATAMI A PRÍRODOU

Škandinávske štáty sú vyhlásené vysoko zodpovedným prístupom k životnému prostrediu, zvieratám i ľuďom. U značky FJÄLLRÄVEN tomu nie je inak. Okrem výroby, ktorá prebieha s maximálnym ohľadom na prírodu, organizuje FJÄLLRÄVEN tiež akcie na podporu a rozvíjanie záujmu o životné prostredie a o prírodu ako takú.

Pri výrobe outdoorového vybavenia hľadá značka FJÄLLRÄVEN vždy to najudržateľnejšie riešenie. Sú používané recyklované a čisto organické materiály. Príroda a pobyt v nej je dôvodom, prečo značka vznikla. Je logické, že práve preto ju chce FJÄLLRÄVEN maximálne chrániť a starať sa o ňu.

FJÄLLRÄVEN nepoužíva impregnáciu PFC, snaží sa znižovať spotrebu vody, chemických látok, energie, odpadu a o svoju povesť a spokojnosť náročných zákazníkov sa stará aj inými spôsobmi.

FJÄLLRÄVEN V ENDORPHIN REPUBLIC

Produkty značky FJÄLLRÄVEN sa dnes predávajú po celom svete. Nájdete ju vo viac ako 70 krajinách sveta a pre tých z vás, ktorí ste tejto značke prepadli, máme dobrú správu. Novo ju nájdete i u nás v Endorphin Republic. Outdoorové nohavice, kraťasy, trika spolu s tak vychvaľovanými batohmi a ďalšími doplnkami si môžete novo vyberať a pozrieť nielen v našom e-shope, ale tiež vyskúšať v našej dizajnovej kamennej predajni Waltrovka na Prahe 5.

Až sa budete nabudúce chystať do prírody, nezabudnite na oblečenie a vybavenie, ktoré má naozajstné outdoorové korene.

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.