Recenzia bežeckých topánok Scott Kinabalu Ultra RC: zážitok Martina Koukala

Ako vznikajú tie najlepšie recenzie? V najhorších podmienkach! A práve tie nám prichystala tohtoročná jar. Lesné povrchy sú totiž vďaka dažďu a nízkym teplotám riadne šmykľavé a blativé. Náš ambasádor Martin Koukal, majster sveta v behu na lyžiach, tak mohol trailovým topánkam Scott Kinabalu Ultra RC dopriať skutočný záťažový test.

Od Miloša Nykodýma, českého reprezentanta v orientačnom behu, ešte k tomu dostal výzvu navyše: vybehnúť korytom rozprúdeného potoka v libereckom lese – od lesného kúpaliska až na križovatku Mlynářův kříž. Prečítajte si Martinovu recenziu, ako podľa neho topánky Scott Kanibalu v tejto náročnej skúške obstáli.

Komfort v diskomforte

Ako ti topánka sedí na nohe? Sú topánky pohodlné i v rôznych typoch terénu? Akú majú odolnosť voči vonkajším podmienkam a čo na ne hovoria tvoje chodidlá?

„Topánky super sedia. Za ten čas, čo som v nich behal, som ani raz nezaznamenal náznak otlakov alebo pľuzgierov. Šnúrky dobre držia a nerozväzujú sa. Tlmenie je mäkšie. Viem, že táto obuv je určená na ultra behy, kde mäkšie tlmenie šetrí nohy na dlhých vzdialenostiach. To za mňa funguje naozaj dobre. Topánka je trošku tuhšia cez palec,“ uzatvára Martin a ešte dodáva poznámku k výbehu cez koryto potoka: „podrážka je dostatočne tvrdá, takže som sa nemusel vyhýbať ani skutočne ostrým kameňom.“

Rýchlosť

Aký majú topánky odpich a odpruženie? Sú ľahké? Ako ľahko v nich zrýchliš tempo?

„Topánky sú krásne ľahké a bežať v nich rýchlo je skutočne radosť. Vzorka je minimálna, ale v teréne má prekvapivo výbornú priľnavosť a poradí si aj s mokrom. Vďaka tomu, že je vzorka rovnomerne rozložená po celej ploche podrážky, nie je problém v nich behať svižne ani po asfalte,“ vyzdvihuje univerzálnosť obuvi Martin.

Dobrodružstvo

Do akých podmienok sa topánky najviac hodia? Aký im vyhovuje terén, sklon podložky či počasie?

„Miloš si pre mňa pripravil naozaj dobrú výzvu. Bežať do kopca cez koryto potoka sa mi veľmi páčilo. Topánky Scott Kinabalu toho navyše vydržia skutočne veľa. Keď premoknú, rýchlo uschnú priamo na nohe. Ani keď som bežal po členky vo vode, nemal som pocit, že by ma niekde dreli,“ smeje sa Martin a doplňuje: „toto sú topánky, ktoré skrátka znesú všetko. Zvládnu rôzne typy terénu a sú dobré i na asfaltové cesty. Hlavne v nich môžem bežať tak dlho, ako ma to bude baviť. A moje nohy u toho trpieť rozhodne nebudú.“

Dizajn

Sú topánky slušivé? Aké ťa baví farebné prevedenie?

Zo všetkých topánok, ktoré Martin testoval, sa mu topánky Scott Kinabalu páčili vzhľadovo najviac: „Kombinácia čiernej a žltej u mňa jednoznačne vyhráva,“ zhrnuje.

Celkový zážitok a naša Endorphin stupnica

Ako si si to užil? Na stupnici od 0 do 1000, koľko by si týmto topánkam dal bodov – v našom prípade endorfínov? 1000 endorfínov znamená dokonalý zážitok, na ktorý len tak nezabudneš.

Ak by som si mal vybrať len jedny topánky na behanie, je toto ideálna voľba, pretože Scott Kinabalu sú jednoducho dobré na všetko. Dávam im 900 endorfínov,“ nešetrí chválou Martin.

Scott Kinabalu Ultra RC
Prihlásení užívatelia môžu pridávať produkty do obľúbených
Odporúča Martin Koukal
Scott Kinabalu Ultra RC
Trailová bežecká obuv
159,90 €

Nenechajte si ujsť ďalšie Martinove recenzie trailovej obuvi. Prečítajte si, ako podľa neho obstáli topánky Altra Superior 4.5 a Altra Lone Peak 5 v náročných podmienkach Jizerských hôr.

Vytvorte si Endorphin Pas a získajte prístup k zľavám, odmenám a výnimočným službám.